Vývojové a inovační centrum

 

 

 

 

SPRINT TRADING s.r.o.

OP PIK - Potenciál - výzva I

CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_002/0000623

 

Realizace projektu byla zaměřena na zajištění vlastního vývojového a inovativní centra pro řešení problematiky v oboru obalových konstrukcí a nanášení UV digitálních barev na ně. Účelem projektu bylo rozšíření infrastruktury pro výzkum a vývoj.


Bližší informace na: http://www.sprint-trading.eu/technologie/vyvojove-a-inovacni-centrum


K výzkumné infrastruktuře je umožněn přístup dalším uživatelům formou komerční služby za tržní ceny. Ceny jsou uvedeny bez DPH, bez materiálu, obsluhy a barev.


Kontaktní osoba: 


Sprint Trading s.r.o.
Ing. Jaroslav Filgas (chief executive)

Mobil: +420 608 123 200 | Tel: +420 597 317 802 | Fax: +420 597 579 800
Mail: jaroslav.filgas@sprint-trading.cz | www.sprint-trading.cz


Nabízené služby/technologie:
 

Seznam majetku pořízeného z dotace a seznam zkoušek, které lze provést na tomto zařízení pro jiné subjekty za tržních podmínek.

UV Experimentální tiskárna značky DURST Rho P10 200 – pro digitální UV vytvrditelný tisk + experimentální tiskové hlavy s vysokou odolností CMYKLcLmW

Tato kompaktní a robustní tiskárna je spolu s experimentálními tiskovými hlavami s vysokou odolností vytvořena pro experimentální vývoj inkoustů a testování na velkém množství deskových i rolových materiálů pro venkovní i vnitřní značení, POP a POS projekty, obalové materiály a backlightové aplikace.

Cena: 750Kč/hod.

Pracoviště pro měření barev a barevnou kalibraci  - X-Rite i1Publish Pro 2,  Rip SW ONYX Thrive 652,  ColorCommunicator

Zařízení a software X-Rite i1Publish Pro 2 představuje kompletní řešení správy barev od fotoaparátu přes skener, monitor, projektor až po finální tisk na RGB i CMYK+ tiskárnách. Je navržen pro práci v oblasti předtiskové přípravy, ofsetového i digitálního tisku, fotografie, designu a všechny, kteří potřebují vždy získat přesné, věrné a opakovatelné výsledky.

Pomocí X-Rite i1Publish Pro 2 se můžou organizovat a spravovat ICC profily pro fotoaparáty, skenery, monitory, projektory a tiskárny (RGB i CMYK+ další přímé barvy). Zároveň umožňuje prostřednictvím funkce QA (Quality Assurance) ověřit úroveň výstupu na monitoru (soft proofing) nebo tiskárně (v souladu s požadavky ISO 12647-7) a to pomocí kalibračních klínů (IDEAlliance Digital Control Strip, Fogra Media Wedge, Japan Color Control Strip). Součástí sady jsou také kalibrační terče a software pro správu barev digitálního fotoaparátu.

Dále pomocí PANTONE Color Manageru lze změřit přímé barvy a spravovat je.

Nová vestavěná technologie pro vlastní kontrolu a kalibraci přístroje na základě vlnové délky umožňuje vlastní korekci drobných posunů a identifikuje potřebu rekalibrace přístroje. Umístění detekčního čidla umožňuje měření polí menších velikostí (až do velikosti 7 mm). To zvyšuje rychlost a efektivitu měření a snižuje náklady na spotřební materiál.

Cena: 350Kč/hod.

Rip software ONYX Thrive 652

Program ONYX Thrive workflow poskytuje řešení pro tisk založené na technologii Adobe® PDF Print Engine. ONYX Thrive je skutečný end-to-end PDF workflow od digitálního podávání souborů přes tisk a řezání.

Uživatelské rozhraní prohlížeče Thrive Production Manager umožňuje řízení pracovních postupů odkudkoli, optimalizuje produktivitu operátorů i výstupních zařízení. Software ONYX Thrive spravuje proces zpracování pracovních postupů v širokém formátu, který nabízí přesné, předvídatelné, vysoce kvalitní výsledky tisku a snižuje nákladné chyby.

Cena: 350Kč/hod.

ColorCommunicator

JUST ColorCommunicator je vybaven komunikačním rozhraním USB, které umožňuje software "adJUST". Po nastavení jasu prohlížečové skříně se přizpůsobí zobrazovaný obraz na monitoru tak, aby byl zobrazen v monitorovací skříni automaticky a s maximální přesností. Umožňuje obraz na monitoru a výtisk porovnat přímo za standardizovaného osvětlovače D50 s kalibračním softwarem. Zařízení poskytuje speciální povrchovou plochou pro vynikající osvětlení barevných nátisků s rovnoměrným osvětlením shora a zdola (2 x 18 W), elektronický stmívač a digitální displej s LED diodami, automatické varování pro relamping . Kalibrační software adJUST nastaví plně automaticky hodnoty barev a jasu monitoru. V následujícím kroku je jas color Communicators anstaven na přesně stejnou hodnotu jako kalibrovaný monitor. Velikostí náhledů do DIN A3+.

Pracovní plocha50 x 40 cm, rozměry 63 x 64 x 45 cm.

Cena: 250Kč/hod.

Automatizační software pro vyhodnocování výsledků měření, 3D konstrukcí - SW Automation Engine

Software Automation Engine automatizuje workflow předtiskové úlohy, což urychluje proces, ale také snižuje chybovost a potřebu zásahu obsluhy. Modulární server workflow s dynamickým workflow. Automation Engine zaručuje vyšší efektivitu a propustnost, šetří náklady a čas. Umožňuje bezchybnou automatizaci postupů .

Automatizace zajišťuje vyšší efektivitu a výkon, šetří čas a peníze, zvyšuje kvalitu, snižuje chyby a vynaložené náklady na proces. Akceptuje širokou škálu formátů DTP, procesorů RIP nebo souborových serverů a podporuje prakticky veškeré průmyslové standardy, jako jsou PDF, XML, XMP, dotazy SQL a komunikace JDF/JMF.

Cena: 250Kč/hod.

CNC řezací plotr KONGSBERG C44 – pro výrobu experimentálních konstrukcí z vlnité lepenky, sendvičových materiálů

Multifunkční super-široký digitální finišer pro značení a vyřezávání. Je navržen tak, aby zvládl všechny typy substrátů do tloušťky 50 mm. Poskytuje kompletní řešení, které se skládá z hardwaru, softwaru, bitů a čepelí a služeb. CNC řezací plotr pro výrobu experimentálních 3D konstrukcí z vlnité lepenky a sendvičových materiálů. Vybavený karbonovým kompozitním posuvem z uhlíkových vláken vybaven pro vysoké rychlosti a zrychlení.

Cena: 150Kč/hod.

Pracoviště pro vývoj 3D konstrukcí z vlnité lepenky a sendvičových panelů - SW EngView Package & Display Designer Suite

Software EngView Package & Display Designer Suite je integrovaný software CAD / CAM pro 2D / 3D návrh skládací kartonové, vlnité a tuhé desky, případně jiných materiálů. Je strukturován jako sada funkčních modulů, které pokrývají celý proces - od konceptuálního návrhu přes 2D a 3D modelování, optimalizaci rozvržení.

EngView Package & Display Designer Suite je specializovaný CAD / CAM software pro boxy a POP / POS displeje. Podporované materiály jsou skládací karton, vlnitá lepenka, tuhá deska, různé PVC materiály apod.

Technologie EngView využívá inteligentní kreslení a realistické 3D virtuální modelování.

Komplexní knihovna parametrických součástí a návrhů v kombinaci s integrací Adobe® Illustrator® dodává robustní sadu, která umožňuje vývoj  inovativních POP / POS.

Cena: 350Kč/hod.

Pracoviště pro vývoj 3D prvků - SW Blender Expert

SW Blender Expert umožňuje vytvářet animace profesionálních tříd a 3D modely prostřednictvím rozhraní vybaveného různými nástroji. K dispozici jsou možnosti pro 3D rozbalování, stínování, tvorbu 3D v reálném čase a mnoho dalšího. K dispozici jsou také nástroje pro 2D a 3D procedurální kartáče, vykreslování okrajů, simulaci kolizí a vykreslování okrajů a je podporováno mnoho formátů souborů 2D a 3D pro import.

Mnoho často používaných nástrojů je obsaženo v hlavní obrazovce, přestože stále ponechávají dostatek místa pro velké okno pro prohlížení. A další užitečné nástroje jsou rychle dostupné z rozbalovacích nabídek v horní části obrazovky s podporou několik rozsáhlých a úplných možností nápovědy. Je to vynikající 3D modelovací a animační software. Poskytuje širokou škálu nástrojů a jeho rozhraní umožňuje pohodlné a efektivní řešení mnoha grafických úloh.

Cena: 250Kč/hod.

Zkoušky:

 

Vývoj a testování UV digitálních tiskových barev požadovaných vlastností, při termoformaci plastů, papíru.

 • změny viskozity pigmentových inkoustů, gradient barev, jejich otěruvzdornost, flexibility a výběr vhodných médií
 • odolnost vůči procesu termoformování,
 • elasticita barev bez porušení soudržnosti tisku,
 • přilnavost na různé druhy povrchů tiskových medií, včetně velkých ploch - PVC, PET, PET A, PET G plastů, akrylátů
 • odolnost proti dalšímu působení jak UV záření, tak i vody, chemikálií a povětrnostních vlivů.
 • gradient barev, jejich otěruvzdornost a flexibilita

 

Kalibrace a rekonfigurace tiskáren

 • Profilace - nastavení tiskárny do požadovaného stavu
 • Tisk kalibračních tabulek a jejich měření
 • Vygenerování ICC profilu a jeho otestování

 

Návrh a realizace výřezu archů z vlnité lepenky a sendvičových materiálů

 • výřez šablon a forem
 • zpracování a ořez folií
 • rylování kartonu pro snadnější ohyb a manipulaci

 

Výzkum a vývoj nových technologických postupů v kartonáži a plastech, konstrukční optimalizace

 • vývoj nových technologických postupů pro vakuové tvarování plastů, termoformního papíru.
 • konstrukční řešení POS /POP materiálů a jejich testování.

 

 

 

Poptávka

Zaujal Vás některý z produktů? To je skvělé. Vyplňte prosím níže uvedený formulář a následně Vás bude kontaktovat náš profesionálně vyškolený obchodní zástupce.

Nahoru